Добро повертається

автор Галина ЮРСА — ТРР “Джерело”. (Фото автора) На відкритті дитячого садочка у Мар'янівці Тернопільського району, яке відбулось 3 листопада, парох сіл Мар'янівка та Йосипівка отець Іван Зозуля признався: коли був призначений священиком у ці сусідні один з одним села, про себе назвав їх тернопільським Назаретом (Йосип і Марія — Ісусова земна родина). І дійсно, хто побуває тут, відчує якесь особливе тепло. Добрі, усміхнені, хоч і дуже втомлені щоденною працею люди. Доглянуті садиби, багато квітів навіть у цю пізню пору. Чисті вулиці і ні одного закладу,  де проводять  дозвілля, попиваючи спиртне. На це немає часу, адже кожна родина обробляє свій земельний пай сама. Лише одинокі літні люди, які не мають змоги це робити, віддають землю в оренду.

 

 Як неприємну новину сприйняли жителі Мар'янівки інформацію,  що у їхньому селі збираються закривати початкову школу. Єдиний мудрий вихід з цієї ситуації був один — відкрити дошкільний заклад. Багато було в селі з цього приводу скептиків, але ця розповідь не про них, а про людей, які не лише повірили, але й все зробили для того, щоб світлого листопадового дня дитячий садочок у Мар'янівці прийняв шістнадцятеро гарних діточок.

 

 Нині важко не лише будуватися, але й проводити реконструкцію чи ремонт. Але в районному бюджеті знайшли такі кошти, щоб у  Мар'янівській початковій школі відремонтувати приміщення для ігор, сну та інші, закупити сучасні меблі, усю необхідну техніку для прання, приготування їжі. Залишилось  усунути деякі прогріхи у котельні, на які будуть виділені кошти із резервного фонду Тернопільської райдержадміністрації. І, звичайно, пітримувати все в ідеальному стані. Адже це  для найменших жителів Мар'янівки, а тому має бути якнайкращим.

 

 На відкриття  садочку у селі запросили людей, які найбільше долучилися до цієї доброї справи, а саме: голову Тернопільської районної ради Василя Степановича Дідуха, голову Тернопільської райдержадміністрації Олександра Ігоровича Похилого, першого заступника голови Тернопільської районної ради Романа Івановича Наконечного, начальника відділу освіти Тернопільської райдержадміністрації Василя Зеновійовича Цаля, сільського голову Мар'янівки Степана Мирославовича Прейзнера та інших. Вони і перерізали символічну стрічку на вхідних дверях дошкільного закладу.

Приміщення садочка освятив та поблагословив усіх, хто тут буде виховуватись та виховувати, парох села Мар'янівка о. Іван Зозуля. Священик — частий гість у школі та тепер у нововідкритому садочку, адже саме духовне виховання найперше, бо сприяє утвердженню в майбутніх громадянах української держави найшляхетніших рис. Саме такі люди — чесні, відкриті,  розумні, гарно виховані будуть працювати у своїй країні завтра. І що б там не говорили: в України, незважаючи на сьогоднішні труднощі, - світле та прекрасне майбутнє!

 

 Тепло зустрінутий присутніми, до батьків дітей, які будуть виховуватись у садочку,  гостей свята звернувся голова  Тернопільської районної ради Василь Степанович Дідух, який подякував усім жителям Мар'янівки за те, що підтримали гарну ідею збереження школи у селі. “У село треба вкладати, не чекаючи віддачі одразу. Добро добром і повернеться, - сказав Василь Степанович, - Дивлячись на цих чудових діток — наше майбутнє, душа радіє. Які вони гарні та розумні. Нічого не треба шкодувати для них. Треба привчати їх до найкращого, щоб вони виросли, усвідомлюючи, що їх люблять. Пригадались чомусь дев'яності роки, як тоді одним розмахом було перекреслено добру ідею — дитячий садок у кожному селі. Як все зміталося з лиця землі, пропадало невідь куди. Для чого? Потім довелося нам усім усе це повертати, відбудовувати, реконструювати. Лише за час останньої нашої каденції у Тернопільському районі відкрито шість садочків. До кінця цього року, надіюсь, ще у двох дитячих дошкільних закладах, пролунає веселий гомін дітвори. Добру справу буде продовжено...”


 Голова Тернопільської райдержадміністрації Олександр Ігорович Похилий, оглянувши разом з усіма нововідкриті приміщення дитячого садочку, залишив найкращі відгуки. Адже, як він висловився, без перебільшення, кожну копійку використано за призначенням. Усе зроблено з любов'ю до дітей, добрим смаком та по-господарськи. “Ми врахуємо зауваження працівників котельні та найближчим часом виділимо додаткові кошти, щоб все було якнайкраще. Тішить, що у садочку тепло. Надіємося, що так і буде, незалежно від пори року. Хай ці та усі українські діти зростають у любові, достатку та мирі...”


 Перший заступник голови Тернопільської районної ради Роман Іванович Наконечний, вітаючи з відкриттям дитячого садочка у Мар'янівці, зокрема, розповів про добрі традиції патріотичного виховання у цьому селі. “Якщо священик, директор школи, будинку культури, бібліотекар — патріот, у такому ж дусі буде перебувати село і кожний його житель, навіть найменший. Нині це особливо актуально...”

 

 Сільський голова Мар'янівки Степан Мирославович Прейзнер, подякувши за довіру, пообіцяв всіляко допомагати школі-садочку. Особливо хвилювалася директор НВК “Мар'янівська ЗОШ І ст. - ДНЗ” Олександра Іванівна Руда. Це зрозуміло, адже багато зроблено, а треба зробити ще більше. Виховання, навчання — велика відповідальність, процес безперервний, результати якого видно не одразу. Тішить, що діти Мар'янівки, виховані духовно і в праці, виростають хорошими людьми, за яких ніколи не соромно. Садочок у селі — велика підмога для батьків, які можуть спокійно працювати, знаючи, що їхні діти в теплі, нагодовані, при гарній опіці та вихованні. Олександра Іванівна подякувала владі та батькам за сприяння та висловила сподівання, що і надалі буде продовжуватись плідна співпраця.

 

 Невеличкий концерт, який дали учні та вихованці садочка з Мар'янівки приніс присутнім незабутні хвилини радості та душевного спокою. Лише діти так щиро можуть декламувати віршики, співати і танцювати. Юній солістці Софійці Князевич за українську пісню щиро аплодували. Батьки дітей були вдячні медсестрі ФАПу з Довжанки Наталії Станіславчик  за виконання українських мелодій.Создан 04 ноя 2015"Homilia - таїнство віри!" © Copyright 2011 - 2020