Євангелізаційно - мирянський рух "РОДИНА ГОСПОДНЯ"

"Die Familie des Herrn"Мета: "іти до Світла." (див. Ів. 3, 21)

 Святіший отець Іван Павло II  під час міжнародного року родини, який проходив у 1994 році багаторазово виступав на захист родинного життя. Папа запитує, а як же нам не подумати про молодь? Виховання без обмежень? Тому виправдано можна сказати, що завтра ця молодь, ставши дозрілою, буде запитувати нинішніх відповідальних чому її позбавлено сенсу життя, чому їй не було вказано на обов"язки істот обдарованих розумом і серцем? (Див. папа Іван Павло II, Про захист християнської родини, ред. Василь Цимбалістий, В: Календар Світла, Львів, 1995. - сс.32 - 34)
 Однак говорячи про євангелізаційно - мирянський рух, треба найперше подати визначення терміну мирянин і хто до них належить:
 1. Мирянин у кодексі маються на увазі вірні, які мають їм властивий і особливий мирський характер і які беруть участь у місії Церкви, хоч живуть у світі, не мають свячень і не належать до чернечого стану. (Кодекс Канонів Східних Церков,  Канон 399. - Львів, 1995. - с.125)
 2. До мирян, передовсім належать з власного покликання, займаючись дочасними справами і погоджуючи їх з волею Божою, здобувати Царство Боже і через те в приватному, суспільно - політичному свідчити про Христа звіщати про нього іншим, відстоювати справедливі закони  у суспільстві і сяючи вірою, надією і любов"ю, на подобі закваски сприяти святості світу. (Там само, Канон 401)

ГОЛОВНИМ ЗАВДАННЯМ РУХУ Є НАСТУПНЕ:
  1. Сприяти побудові справедливого світу, відстоювати гідність кожної людини. (Див. Мт. 25, 40)
  2. Свідчити про Христа - євангелізація суспільства.
  3. Церква - сопричастя. Моя ідентичність.
  4. Прагнути єдності.
  5. Зростати у святості.
 Важливим є те, щоб не послаблювати  і не принижувати людину, не нищити її поняття про святість життя, про її здатність любити і жертвуватися. Ідеться про справи, на яких будується людська спільнота. У спiвпраці з усіма людьми доброї волі треба накреслити нові шляхи, якими могли б крокувати люди в єдності для будови нового світу, щоб усі вважали себе однією родиною. (Див. Папа Іван Павло II,  Про захист християнської родини, Календар Світла, Львів, 1995. - с. 34)
 Основною рисою духовності євангелізаційно - мирянського руху "РОДИНА ГОСПОДНЯ" є саме, усвідомлення, що усі ми зростаємо у домі Пресвятої Родини з Назарету (Церкві) де завжди присутній наш Бог Ісус Христос. (Мт. 28, 18-20)
 Тому підкреслюємо: нам потрібна спільнота - Церква в якій ми - слуги ваші ради Ісуса. (2 Кор. 4, 5)

Хто ж є правдивою родиною Ісуса?
"Мати моя і брати мої це ті, що слухають Слово Боже й його виконують." (Лк. 8, 19-21)
Євангелізувати означає побільшувати любов, відкривати брами неба - жити Богом! І сам не знаю, (як то стaлось): моя любов...(Див. Пісня Пісень 6, 12)

        Молитва
 Господи Ісусе Христе! Ми  віруємо у Тебе Єдинородного Сина Божого, прагнемо іти до Світла, жити правдою і ділитися з іншими любов"ю, так як нас навчила Пресвята Родина з Назарету, Пречиста Діва Марія та Святий Йосиф.
 Ми грішні віруємо в Утішителя Духа істини, що від Отця походить і на Сині спочиває, який переконає світ у грісі, справедливості і засуді. Він наведе нас на всю правду.
 Всещедрий Ісусе Христе! Ми також пізнаємо Тебе як дорогу, правду і життя, - це сповнює нас щастям, приходом до нас Царства Небесного, що є між нами.
 Господи Ісусе! Ідучи за твоїм прикладом, молюся і за тих,  які ще Тебе не пізнали, благослови щоб усі були одно, щоб твоя любов в них перебувала щедро і щоб світ увірував у Тебе Споконвічного Господа і Спасителя душ наших. Амінь.

  04.07. 2002 р.Б. Іван Зозуля


Обновлен 13 июн 2020. Создан 25 ноя 2015"Homilia - таїнство віри!" © Copyright 2011 - 2020