Унікальні мозаїки храму Різдва Пресвятої Богородиці у с.Мар"янівка

Тернопільський р-н., Великоберезовицький деканат.Протягом двох років у с. Мар’янівка, Тернопільського району, Тернопільської обл., виконувались три мозаїки на фасаді церкви Різдва Пресв. Богородиці.

 

З обох боків від входу встановлені мозаїчні зображення Зарваницької Богородиці по праву сторону та Слуги Божого Йосипа Сліпого по ліву сторону, вверху над дверима височіє мозаїка Нерукотворного Лику Господа нашого Ісуса Христа.

 

Ці ікони виконані у неовізантійському стилі з використанням як сучасних так і традиційних матеріалів.

 
Для зовнішнього оздоблення храму мозаїка підходить найкраще, адже цей матеріал по технологічних показниках найстійкіший до низьких температур, добре протистоїть волозі і сонячним променям.

 

Мозаїчна ікона створена з маленьких шматочків смальти (випалений пісок із оксидами металів), які перед клеєнням на стіну, спочатку потрібно порізати, і поколоти. Кожен камінчик підтесується на станку і тільки після того кріпиться до основи. Клеється смальта за допомогою клею «Sopro», який є еластичний і міцно та надійно тримає смальту.

 

Окрім звичайної смальти в іконі також використовувалась ще й золота смальта ( сусальне золото з обох боків обгорнуте склом і випалене в печі) , а також металізоване скло.

 

На мозаїці із зображенням Блаженнійшого кардинала Йосипа Сліпого використовувалось ще й вітражне скло, яке збагатило та вигідно підкреслило загальний образ композиції, а ще однією з найголовніших властивостей цього матеріалу є витривалість до будь-яких кліматичних умов.

 

Поєднання різних видів матеріалів, дало змогу створити довершену, цікаву композицію, а завдяки мерехтінню і переливанню смальти при сонячному промінні постаті святих немов оживають.

 

Інформацію подав Андрій Кульгавець

 

https://homilia.io.ua/album643578Обновлен 02 окт 2019. Создан 05 июл 2019"Homilia - таїнство віри!" © Copyright 2011 - 2020