Фрагмент гомілія св. Кирила Турівського про сліпонародженого
Фрагмент гомілія св. Кирила Турівського про сліпонародженого.

 

"Милосердя Бога і любов до людей Господа нашого Ісуса Христа і благодать Святого Духа, щедро дарована людському родові - проголошую Вам, брати, добрі та люблячі Христа слухачі, діти Церкви, сини Світла і співучасники Царства Небесного. Проголошую ці слова, однак не із свого серця, бо з грішної душі не зроджується добре діло, ані властиве слово.


Пропонуємо Його оповідання взяте з святої Євангелії, прочитане нам сьогодні від Івана Богослова, наочного свідка чудес Христа.

 

Говорить Він: "Переходивши, побачив Ісус чоловіка, зроду сліпого." (Ів. 9, 1) (...) Сказав Апостол: "Переходивши" - пройшло вже Старе Право (Завіт) разом з дарами, козячих жертв і нагадуванням старих приписів, котрі є безсилими щоби оздоровити з людської немочі, бо ж нікого Мойсеєве Право (Закон) не удосконалило, але всіх піддало гріхові. (Див. Євр. 7, 19) Тому сам Творець створіння і давець Права (Закону) прийшов щоб відновити творіння і спасти людину, ось як про Нього говорить Пророк: "То не вістун, не ангел урятував їх; Він став їхнім Спасом!" (Пор. Іс. 63, 8 - 9) (...)

 

О мудросте Божа і невимовна любове до людей! І як душа не радітиме з Його милосердя, котрим нас полюбив і тих, що колись були далекими, близько до себе привів, оздоровивши "цілу людину".

 

#890років_від_дня_народження_св_Кирила_Турівського
#святий_Кирило_Турівський890 #святий #угкц #ugcc #kohelethomiliaСоздан 23 мая 2020"Homilia - таїнство віри!" © Copyright 2011 - 2020