Мозаїка у мар"янівській церкві!

с.Мар"янівка, Тернопільський р-н. Цього літа Господь благословив розпочати дуже клопітку і воднораз дуже важливу працю у нашій парафії - це викладення мозаїки на зовнішній стіні храму. Сакральною комісією було затвердженно проект, згідно якого почали викладати ікону Зарваницької Богородиці.

 Що передувало цій справі? Від початку мого священичого служіння з 16 квітня 2005 року, відчуваю особливу, турботливу руку нашого люб"ячого Бога.

 Села до яких був скерований, не є великими, але тут діються великі діла Божі! 

 Коли парафія, як сказав, не є великою, тоді усвідомлюєш, що багато справ ти не зможеш зробити і тоді, починаєш вчитися довіряти Господеві. Найпершою і найважливішою справою для мене є нова євангелізація. Будівля живої святині. Ця будівля нагадує мені мозаїку, кожен найменший камінчик є важливим. Так і кожен у церкві є цінним у очах Господніх. За кожну людину помер на хресті Ісус Христос і воскрес, щоб ми мали вічне життя!

 Важливою та доброю Божою справою у 2006 році - це будівництво проборства всіма мешканцями села. Відповідальним за організацію роботи був п.Петро Костик. Це була невтомна жертвенна праця! (В 2007 році на Успіння Діви Марії проборство було освячене.) Нехай Господь, воздасть усім своїми небесними даруваннями!

 Наступним кроком була збудована у центрі села фігура Матері Божої за кошти її фундатора Костика Петра. Освятили фігуру на Успіння 2006 року Божого! Проходили роки і в 2011 році парафіянами була зведена величава дзвіниця, а два нових дзвони, що були пожертвуванні п.Петром та п.Адамом Чайківським, стали її живою мовою скерованою до наших сердець.

 І ось ми наблизилися до 2013 року, адже саме Боже провидіння скерувало до нас людей, що в близькому часі приступили до роботи над мозаїкою у нашій мар"янівській церкві. Однієї літньої днини у неділю, до нашого села завітав п.Іван Кіцак із своїм сином Михайлом, котрий закінчив львівську академію мистецтв (Сакральний відділ) і запропонував нам свої послуги. З розписами церкви, ми були змушенні ще відтермінувати, а ось мозаїку вирішили зробити. У чому ж справа? Господь торкнувся серця п.П. Костика, ще тоді коли будувалася церква і він дуже хотів, щоб була мозаїка. І ось Він вирішує пожертвувати для церкви дві ікони Матері Божої Зарваницької у повний зріст та ікону Слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого за порадою священика. Чому ці ікони? Ми живемо у цьому культурному і духовному середовищі - Зарваниця (Марійський Духовний Центр) та с.Заздрість (село у якому народився патріарх Йосиф).

 Після погодження  єпархіяльною сакральною комісією, як вже було згадано, а це митці: Тарас Новак із м.Львова, Михайло Кіцак із с.Великі Гаї (батьки Михайла родом із нашого села, тобто з Мар"янівки) приступили до важкої і водночас дуже цікавої праці - творення ікони Зарваницької Богоматері! В ході роботи до них  долучився Андрій Кульгавець із Самбора. 

 Праця ще триває... Триває і наше життя, кожен пише свою мозаїку!!!

 

 Сьогодні, 09. 11. 2013 хочу продовжити інформувати! Мозаїка Матері Божої Зарваницької завершенна 29 жовтня 2013 року та освячена в неділю 03 листопада цього ж року. 

 На наступний рік, плануємо продовжити викладати мозаїку і це буде ікона ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого.


 Далі буде!Обновлен 09 ноя 2013. Создан 17 окт 2013"Homilia - таїнство віри!" © Copyright 2011 - 2020